DOPRAVA ZDARMA PO ČR NAD 2000 Kč
PRODEJNA HAVLÍČKŮV BROD, NA LOSÍCH 3564, TEL +420 608 211 622

Nepražená káva – zelená káva – green coffee

Colombia Supremo  - nejkvalitnější výběrová káva z Kolumbie

Zelená nepražená kávová zrnka Colombia Supremo, 100% arabica jsou vhodné na podporu hubnutí Nepražená zelená káva
i antioxidaci organismu. Narozdíl od tradiční pražené kávy obsahuje zelená káva i více kofeinu. 

Zelená káva je dnes velmi vyhledávána zejména pro své pozitivní účinky v oblasti hubnutí. Jedná se o nepražená kávová zrna, která jsou narozdíl od těch tradičních pražených tvrdší a zároveň ohebnější. Obsahují také látky, které se právě pražením ztrácejí. Tou hlavní látkou je kyselina chlorigenová, antioxidant, který společně s kofeinem brání vstřebávání cukru a jeho následné přeměně v tuk.
Tato kyselina také může dle tvrzení vědců napomáhat ke snížení rizika vzniku cukrovky, nebo zmenšení celulitidy. U mužů poslouží též ke snížení rizika výskytu žlučových kamenů.

Příprava zelené kávy:
Příprava kávy je také poněkud odlišná. Právě kvůli zvýšené tvrdosti a pružnosti je doporučeno celá zrna zelené kávy nejdříve namočit do vlažné vody na půl hodiny až hodinu. Po této době je rozdrťte v hmoždíři, nebo v elektrickém mlýnku, pozor na ucpání či poškození mlýnku. 1-2 lžičky takto rozdrcené zelené kávy zalijte v hrnku horkou vodou. Nepoužívejte vodu vařící, protože by zničila značné množství látek v kávě obsažených a chuť by také nebyla stoprocentní.

Pražení zelené kávy doma (na pánvi):
Kávu si lze i doma upražit a mít tak zcela svojí originální kávu, není třeba ani složitých metod a stačí se navrátit k základům pražení, kdy se původně káva pražila nad ohněm. V moderní podobě k tomu postačí pánev, na kterou zrna vysypeme, zapneme naplno sporák a za stálého míchání pražíme, opravdu to nechce podcenit, protože by pak byla z jedné strany spálená a z jiné zase nedopražená. Lze pražit i v troubě na plechu, ale opět platí pravidlo o stálém míchání kávy.
Při pražení budou kávová zrna ještě uvolňovat částečně svrchní slupku, kterou následně sloupneme nejlépe přesypáním upražené kávy do cedníku a krouživými pohyby cedníku, slupky od zrnek oddělíme. 

Doporučujeme pražit cca 15 - 20 minut max. 220 stupnu celsia.

Upražená káva

Prodej tabákových výrobků a alkoholických nápojů pouze starším 18 let !!!
Kouření škodí zdraví a může způsobit rakovinu

Doutníky RB na Instagramu

Známé a vyhlášené značky doutníků: Doutníky Cohiba, Doutníky Montecristo, Doutníky Partagas, Doutníky Joya de Nicaragua, Doutníky Pinar del Rio, Doutníky Habanos, Doutníky Bolivar, Doutníky Padron, Doutníky E.P. Carrillo
Známé a vyhlášené značky karibských rumů: Rum Zacapa, Centenario, Rum Diplomatico, Abuelo, Millonario, Rum Barcelo, A. H. Riise

EET - elektronická evidence tržeb - při platbě v hotovosti na prodejně

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Doporučujeme: CZIN.eu | NajduZboží.cz
Doutníky RB - doutníky a rumy, © 2023
Doutníky a káva