DOPRAVA ZDARMA PO ČR NAD 2000 Kč
PRODEJNA HAVLÍČKŮV BROD, NA LOSÍCH 3564, TEL +420 608 211 622

Dýmkařské rady

Typy dýmkového tabáku:

Loose cut - tabák, jehož listy jsou nasekány na drobné kousky tak, aby se s ním dala rovnou nacpat dýmka. Jedná se o nejběžnější typ zpracování.

Mixture - je to obecné označení dýmkových tabáků, které se skládají z více než jedné odrůdy nebo prošly více jak jedním způsobem úpravy. Především se tak však označuje tabák, jenž je možno bez dalších úprav nacpat ihned kouřit. Tato směs bývá složena především Burley a Virginie, s příměsí Cavendishe, Označuje se také slovem „Blend”.

Flake - výroba probíhá tak, že se tabákové listy, dokud jsou ještě vcelku, navlhčí, naskládají na sebe a vloží do lisu. Vznikne velká krychle stlačeného tabáku, která se následně rozřeže na menší kvádry a ty se pak rozkrájí na plátky. Podstatné je, že řez se provádí kolmo na původní plochu listů.

Plug - vyrábí se jako flake, avšak vynechána je část s plátkováním, jedná se tedy o jakési krychle.

Ready rubbed – při jeho zpracování se rozcupuje flake tabák na malé kousky. Drží vlhkost lépe než loose cut a zároveň se nemusí cupovat jako flake.

Cavendish – je označením výsledného produktu, jenž má specifické vlastnosti. Listy vybraných druhů tabáků se navlhčí a stlačí (jako u lisovaných tabáků) a nechají se nadvakrát projít fermentačním procesem. Získají tak černou barvu, zvýší se jejich obsah cukru a stanou se obzvláště vhodnými pro absorbci uměle dodávaných chuťových látek. Vzniklý blok se následně rozcupuje a přidává se do různých typů tabákových směsí, především do mixture. Někdy se také kouří samotný. Nejběžnějším typem je tzv. Black Cavendish.

Curly cut (roll cake, spun cut, birds eye) - navlhčený tabák je vystaven vysokému tlaku, rolován a stáčen do podoby válce či provazu. Ten se následně nařeže napříč tak, že vzniknou kolečka, v nichž je nádherně patrná mozaika tabáku. Před kouřením se musí koláčky rozdrobit. Jedná se o dosti náročnou výrobní proceduru, což se také odráží na ceně.

Cube cut (cross cut) - nový, moderní typ řezu tabáku. Slisovaná cihla tabáku se rozdělí tzv. křížovým řezem na malé kostičky. Ty si dobře uchovávají vlhkost a zároveň dobře hoří.

Prodej tabákových výrobků a alkoholických nápojů pouze starším 18 let !!!
Kouření škodí zdraví a může způsobit rakovinu

Doutníky RB na Instagramu

Známé a vyhlášené značky doutníků: Doutníky Cohiba, Doutníky Montecristo, Doutníky Partagas, Doutníky Joya de Nicaragua, Doutníky Pinar del Rio, Doutníky Habanos, Doutníky Bolivar, Doutníky Padron, Doutníky E.P. Carrillo
Známé a vyhlášené značky karibských rumů: Rum Zacapa, Centenario, Rum Diplomatico, Abuelo, Millonario, Rum Barcelo, A. H. Riise

EET - elektronická evidence tržeb - při platbě v hotovosti na prodejně

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Doporučujeme: CZIN.eu | NajduZboží.cz
Doutníky RB - doutníky a rumy, © 2023
Doutníky a káva