DOPRAVA ZDARMA PO ČR NAD 2000 Kč
PRODEJNA HAVLÍČKŮV BROD, NA LOSÍCH 3564, TEL +420 608 211 622

Časté dotazy - FAQ

Proč mi přišla zásilka s doutníky v originálních boxech, ale rozříznutými kolky?
Dle nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR od 1.11.2017 musí dovozce nalepit varování o škodlivosti doutníků i dovnitř boxu.
Tedy nejen na spodní a horní strany boxu, ale i dovnitř, aby při otevření boxu bylo viditelné varování. ​Proto musí dovozce říznout kolky a nalepit dovnitř varování.
Nelekejte se, že jsou to snad falešné(fake) doutníky! U nás najdete pouze a jen doutníky z oficiální distribuce!
Rozříznuté kolky boxu doutníků Rozříznuté kolky boxu doutníků

Jak balíte vlhké prémiové doutníky při zaslání dopravcem?
Věřte, že řádně, tak aby nedošlo k poškození doutníků při přepravě a též abychom zajistili správnou vlhkost doutníků. 
Pokud si objednáte doutníky kusově, vložíme doutníky do zip sáčku, vymáčkneme před uzavřením přebytečný vzduch a řádně obalíme do bublinkové folie.
Pokud objednáte alespoň 5ks doutníků za cca 200Kč/ks nebo například 20ks různých doutníků přidáme k doutníkům do zip sáčku ještě zvlhčovací sáček Boveda pro udržení správné vlhosti.
V případě zakoupení celého boxu doutníků, k boxu přidáme zvlhčovací sáček Boveda a box následně obalíme do strech folie pro udržení správné vlhkosti a následně jej obalíme do bublinkové folie proti poškození.
Balení doutníků při zasláním dopravcem Balení doutníků při zasláním dopravcem

Dovezl/a jsem si Kuby doutníky, chcete je koupit?
Opravdu NE. Jednak je vše špatně nejen účetně, není zaplacena spotřební daň apod. ALE především se z 99% jedná o falešné doutníky (tzv fake). Boxy koupené na ulicích, hotelech, barech apod jsou v 99% falešné. Pohádky a vyprávění o vynesených doutnících z fabriky jsme již slyšeli tolikrát, že už to snad musí být pravda :-D. Není tomu tak!!! Prosíme nenabízejte nám tyto doutníky, ušetřeme obě strany čas i své zdraví. 
Dost často bývají fake doutníky baleny z listu kukuřice či banánovníku apod. To že jsou doutníky v rádoby originální krabici a máte kubánský kolek a nálepku Habanos nic neznamená, žijeme v 21. století a toto si vyrobí šikový člověk raz dva.
Kubánské doutníky jsou údajně 3. nejfalšovanější věc na světě hned po značkových hodinkách a oblečení.
Nejlépe jak ověřit, že se nejedná o fake, viz stránka na oficinální stránce habanos.com http://www.habanos.com/en/verificacion-de-autenticidad/  a přímo k ověření kodu daného boxu http://verificacion.habanos.com/ 
Pozor často jsou i kody boxu správné vůči danému typu doutníku, na internetu dnes na různých diskuzních fórech naleznete spousty fotek, které viděli též lidé, kteří falšují a tyto kody používají.
Sledujte vyražené datum ze spodní strany boxu a též UV znaky na kubánském kolku a prstýncích doutníků.

Jak skladujete/uchováváte doutníky?
Máme cca 15m3 walk-in humidor s natřenými stěnami latexovou barvou, kde držíme stálou vlhkost i teplotu pro ideální uchování a zrání doutníků. Každý den do destilované vody v elektronickém zvlhčovači přidáváme speciální tekutiny proti plísním, bakteriím, též proti kažení vody apod. A na častou otázku... ano nejen tekutina a výmalba je dražší záležitostí, ale dle nás naprostou nezbytností.

Prodej tabákových výrobků a alkoholických nápojů pouze starším 18 let !!!
Kouření škodí zdraví a může způsobit rakovinu

Doutníky RB na Instagramu

Známé a vyhlášené značky doutníků: Doutníky Cohiba, Doutníky Montecristo, Doutníky Partagas, Doutníky Joya de Nicaragua, Doutníky Pinar del Rio, Doutníky Habanos, Doutníky Bolivar, Doutníky Padron, Doutníky E.P. Carrillo
Známé a vyhlášené značky karibských rumů: Rum Zacapa, Centenario, Rum Diplomatico, Abuelo, Millonario, Rum Barcelo, A. H. Riise

EET - elektronická evidence tržeb - při platbě v hotovosti na prodejně

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Doporučujeme: CZIN.eu | NajduZboží.cz
Doutníky RB - doutníky a rumy, © 2023
Doutníky a káva